ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ 2015

Ученици ОШ  Миле  Дубљевић у Лајковацу 22. априла обележили су Светски дан планете Земље.

Акцијом „Очистимо планету Земљу“ послали смо поруку да будућност човечанства зависи од свих нас. Садимо дрвеће, цвеће, уређујемо травњаке, одлажемо смеће, биле су речи ученика нижих разреда, њихових учитеља, гостију из вртића Лептирић и носилаца еколошких активности, ученика биолошке и еколошке секције и чувара природе.

Локални радио, забележио је све лепе тренутке, изјаве ученикаи емитовао једночасовну емисију. Ученици које је припремила за наступ наставница Соња Миловановић, извели су еколошки игроказ.

У издвојеном одељењу наше школе, у Врачевићу, свечано је обележен Храст-Цер-споменик природе, треће категорије, који је под заштитом државе, и на њему је постављена кућица за птице.