Драмска секција
  • Драмска секција  под руководством наставника ради на припреми и извођењу представа.
  • Пролазећи кроз програм драмских радионица чланови групе се оспособљавају за обављање сценских задатака(рецитовање, вођење програма, глума).

• Часови драмске секције одржавају се једном седмично и трају два школска часа. Драмска дружина има 25 чланова: Никола Недењковић, Никола Симић, Радован Божић, Николај Миловановић, Алекса Стојановић, Урош Урошевић, Немања Параментић, Милан Пажиновић, Стефан Гавриловић, Јелена Мићуновић, Магдалена Ненадовић, Нина Радовановић, Лена Матић, Милица Миличић, Јелена Лончар, Љубица Марковић, Ивана Цветковић, Александра Антонијевић, Ивана Чанчаревић, Ива Милановић, Вања Гајић, Кристина Грчић, Анка Теофиловић, Ивана Станаревић, Данијела Тешић.  Сви су чланови активни и  пролазе кроз програм активности.Секцију води наставница српског језика Соња Миловановић.
  • Драмска дружина окупља децу старијух разреда која показују интересовања и таленат за глуму и сценско изражавање. Секција учествује у многобројним културним активностима: обележавању Савиндана, Дана школе... Учествују и на културним манифестацијама изван ове институције. Наша дружина воли да се дружи са Градском библиотеком, Дечјим вртићем „Лептирићем“ . Тамо су ове године гостовали са својом позоришном представом „Село весело“. Поштујемо и наше обичаје и традицију па сваке године са пригодним свечаним програмом у нашој цркви обележимо Бадње вече.

ПРОГРАМ РАДА ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ

Програм рада драмске секције реализује се кроз систем драмских игара који пружа значајне могућности за развој стваралачких способности у васпитању и образовању. Систем драмских игара обухвата следеће игре:
•    игре за концентрацију, пажњу и машту,
•    игре за ослобађање и култивисање говора,
•    игре у дијалозима – драмске игре,
•    игре за ослобађање у простору и покрету.

ЦИЉЕВИ И ЗАДАЦИ ДРАМСКОГ СТВАРАЛАШТВА

•    упознавање са културом драмског стваралаштва,
•    упознавање  са основама драмског истраживања,
•    развијање стваралачке способности,
•    богаћење и развијањемаште и креативног начина мишљења,
•    развијање способности за концентрацију и способности за јавне наступе,
•    стицање способности лепог, течног и креативног импровизованог изражавања,
•    стицање искуства и навика за колективни живот и рад,
•    развој опажања, размишљања и слободног изражавања,
•    емоционално сазревање (емотивни и сазнајни развој)
•    развијање критичке способности,
•    развијање самоконтроле, досетљивости...
•    подстицање интересовања за истраживање
Доказано је да се дете  у ваннаставним активностима потврђује као стваралац, а кроз емотивну ангажованост у драми касније показује боље успехе у учењу и памћењу стичући способност флексибилне и стваралачке личности.

План рада драмске секције

Пред наступ